Radio Proza #41 Agnieszka Orłowska „NIE!”

Agnieszka Orłowska w środowisku literackim znana jest jako dyrektorka organizacyjna Międzynarodowego Festiwalu Kryminału i Bruno Schulz. Festiwalu, mało kto jednak w światku literackim wie, że ta menadżerka kultury na co dzień jest psią behawiorystką, i to właśnie praca z czworonogami tak naprawdę jest jej pierwszy zajęciem. W 2021 Agnieszka Orłowska postanowiła połączyć swoje dwie pasje – literaturę i psy – i tym oto sposobem do księgarń trafiła książka „NIE!”. Publikacja ta w Wydawnictwie EMG rozpoczyna nową serię „Ktoś, nie coś”. O książce z autorką w Klubie Proza rozmawiał red. Michał Nogaś. Miłego słuchania!

Tutaj możecie kupić „NIE!”: http://www.wydawnictwoemg.pl/ksiazki/nowosci/nie

O książce:

„Agnieszka Orłowska napisała książkę bardzo psią. To pies jest bowiem u niej na pierwszym miejscu i wszystko, czego się z książki dowiadujemy, pisane jest z psiej perspektywy. Unikając szkodliwego uczłowieczania, autorka pozwala mu być tym, kim naprawdę jest. Czyli właśnie psem. Korzysta przy tym z najnowszej wiedzy behawiorystycznej i łączy ją z własnymi doświadczeniami. Orłowska, nie szczędząc anegdot z życia własnych czworonożnych towarzyszy, z czułością i humorem ukazuje świat zwierzęcych potrzeb, odbiegający od naszych wyobrażeń i oczekiwań. Książka daleka jest przy tym od suchego teoretyzowania, a każdy opiekun znajdzie w niej dla siebie wiele praktycznych porad i technik (tak, działają, sprawdzałem). A przede wszystkim – wbrew przewrotnemu tytułowi – uzmysławia nam, ludziom, dlaczego nie warto mówić psu „nie!”.” – pisze Radek Rak.

O autorce:

Agnieszka Orłowska – instruktorka szkolenia psów, autorka artykułów na temat tych zwierząt, publikowanych w prasie codziennej i specjalistycznej, prelegentka seminariów i konferencji krajowych oraz międzynarodowych o tematyce kynologicznej, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego, asystent kynologiczny Związku Kynologicznego w Polsce. Członek założyciel i przewodnicząca Stowarzyszenia Terapii Wspomagającej „ALTERI”, następnie członek zarządu i prezes Fundacji Alteri, szkolącej psy asystujące osobom z niepełnosprawnością ruchową.
Od 1989 roku organizuje i prowadzi szkolenia na podstawie autorskiego programu „Podstawy Pracy z Psem (PPP)”. Stworzyła pierwszy w Polsce kurs szkolenia psów metodą opartą na wzmocnieniu pozytywnym, skierowany do przyszłych trenerów i instruktorów. Jest też autorką i koordynatorką programu szkoleniowego „Przygotowanie do Prowadzenia Psa w Dogoterapii” oraz kursów specjalistycznych dla weterynarzy (VET-SET) i hodowców (PET-SET).

 

Share | Download

Episodes Date

Load more

Podbean App

Play this podcast on Podbean App