Dziś w książce #8 Cohen. Jak na nowo zdefiniować postęp?

Podobnie jak na koniec poprzednich miesięcy, i w październiku zapraszamy do wysłuchania nowego odcinka podcastu "Dziś w książce", który jest efektem współpracy "Pisma. Magazynu opinii", Wrocławskiego Domu Literatury i Wrocławia Miasta Literatury UNESCO. A dzisiaj autorka podcastu, Zuzanna Kowalczyk, wraz z Markiem Beylinem* zastanawia się nad kategorią "postępu" w odniesieniu do książki Daniela Cohena** "W niewoli wzrostu". Jest między innymi o tym czym jest postęp w nowoczesnym ujęciu, skąd wzięła się nam paranoja ciągłego wzrostu gospodarczego, oraz czym moglibyśmy ją zastąpić.

Miłego słuchania!

*Marek Beylin– dziennikarz i publicysta „Gazety Wyborczej”, w latach 70. i 80. działacz opozycji demokratycznej. Autor wstępu do polskiego wydania książki Cohena oraz autor takich książek, jak „Komentarz do 18 brumaire’a Ludwika Bonaparte", „Ferwor. Życie Aliny Szapocznikow", a ostatnio – „Klimat, lewica, siostrzeństwo. Rewolucje trwają (kontrrewolucje też)”.
**Daniel Cohen
– francuski ekonomista, profesor École Normal Supérieure, założyciel i niegdyś wiceprezes École d’Économie de Paris (Paris School of Economics). Stały współpracownik dziennika „Le Monde”. Współautor francuskiego wydania książki „Makroekonomia”. Autor książki „W niewoli wzrostu”.

 

 

Share | Download

Episodes Date

Load more

Podbean App

Play this podcast on Podbean App